Forumi Vizion

Me Teper Njohuri,Me Teper Vizion
 
ForumForum  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Delijorgji ne gjyq deri ne mars.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
SeRiOuSbOy
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 48
Join date : 26/09/2008
Location : BeRaT

MesazhTitulli: Delijorgji ne gjyq deri ne mars.   Sun Oct 05, 2008 11:28 am

Mihal Delijorgji, do te mbetet ne burg edhe per gjashte muaj te tjere dhe nese nuk del ne nje proces gjyqesor deri ne 18 mars te 2009-es, atehere mund te jete i lire pasi i perfundojne afatet e paraburgimit.

Gjykata e Shkalles se Pare se Tiranes ka pranuar kerkesen e Prokurorise se Pergjithshme, per t'ia shtyre edhe gjashte muaj te tjere afatin e paraburgimit Mihal Delijogjit, Ylli Pinarit dhe Artan Minxhollit.
Kjo per arsye se, kjo prokurori i kishte shtuar edhe akuzen e vrasjes ne rrethana cilesuese ne dem te me shume se dy persona dhe rrezikshmerise per jeten e shume personave te tjere.
Nese prokuroria nuk do ta kishte shtuar kete akuze, atehere Delijorgji dhe dy te akuzuarit e tjere do te dilnin nga burgu, dy jave me pare, pasi afati per daljen ne proces gjyqesor per akuzen e mosrespektimit te rregullave teknike te lendeve eksplozive eshte vetem gjashte muaj.
Por akuza e re kerkon nje afat paraburgimi prej 1 viti, cka i jep kohe grupit hetimor te ceshtjes se Gerdecit edhe pese muaj e gjysme per t'i dhene nje denim delijorgjit nese nuk do ta lere ate te jete i lire.
Vete pronari i shoqerise "Albademil", e cila kontrollonte punishten e demontimit ne Gerdec nuk ka qene prezent ne caktimin e shtyrjes se afateve te paraburgimit per te dhe as ish-kreu i shoqerise shteterore te tregtimit te municioneve Meiko, Ylli Pinari, si edhe shefi i sigurise se punishtes, Artan Minxholli.
Te tre personat e arrestuar qe ne 18 marsin e 2008-es, nese gjenden fajtore per akuzat qe rendojne mbi ta rrezikojne burgimin e perjetshem.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://WwW.ForumiVizion.tk
DorelaNumri i postimeve : 6
Join date : 02/10/2008
Age : 31
Location : Fieri

MesazhTitulli: Me Pelqen   Sun Oct 05, 2008 4:17 pm

me vjen mire kur ata qe bejne krim marrin denimin qe meritojne,po ashtu eshte edhe delijorgji nje nder personat qe ka bere krim dhe meriton denimin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Delijorgji ne gjyq deri ne mars.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Forumi Vizion :: Media dhe Politika :: Media Shqiptare-
Kërce tek: