Forumi Vizion

Me Teper Njohuri,Me Teper Vizion
 
ForumForum  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Dashuria...!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ForumiVizion

avatar

Numri i postimeve : 28
Join date : 01/10/2008
Age : 32
Location : Shqiperi

MesazhTitulli: Dashuria...!   Thu Oct 02, 2008 11:35 pm

Nese dashuria juaj per dike eshte aq e madhe,cfare do te benit per ta shpetuar kete dashuri ne raste konfliktesh apo mosmarrveshjesh?
Veprimi me madhor qe do te benit per kete dashuri?

Me poshte po shpreh ate qe mendoj dhe qe do te veproja...

Megjithese nuk mund te japim nje pergjigje konkrete se cfare veprimi mund te benim per te shpetuar kete dashuri,sepse duhet provuar qe te japesh nje pergjigje sa me konkrete..Por megjithate po jam mendimin tim me cfare kam perjetuar...Dashuria eshte nje ndjenje e pashpjegueshme qe lind,rritet,edhe vdes.Dashurohesh me nje vajze dhe ndjen dicka shume te bukur per te...Do ta kesh gjithmone prane...te kalosh momente sa me te bukura me te...te jesh si nje trup i vetem me te...gjithcka e jotja te jete dhe e saj...Per mendimin tim dashuria Zhvillohet atehere kur kjo lidhje bashkohet nga zoti dhe kur keta dy perona martohen gjithmone kur jane te dashuruar vertete...Kulmi i dashurise eshte dita e marteses per dy persona qe duhen vertete shume...Dhe Dashuria vdes atehere kur kjo lidhje vazhdimisht ka vetem konflikte,mosmarrveshje,mosperputhje karakteresh,etj etj...! Ju lutem te jepni mendimin tuaj Smile Smile Respekte
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://WwW.ForumiVizion.tk
DorelaNumri i postimeve : 6
Join date : 02/10/2008
Age : 31
Location : Fieri

MesazhTitulli: Jo shume dakord   Fri Oct 03, 2008 11:16 am

ForumiVizion shkruajti:
Nese dashuria juaj per dike eshte aq e madhe,cfare do te benit per ta shpetuar kete dashuri ne raste konfliktesh apo mosmarrveshjesh?
Veprimi me madhor qe do te benit per kete dashuri?

Me poshte po shpreh ate qe mendoj dhe qe do te veproja...

Megjithese nuk mund te japim nje pergjigje konkrete se cfare veprimi mund te benim per te shpetuar kete dashuri,sepse duhet provuar qe te japesh nje pergjigje sa me konkrete..Por megjithate po jam mendimin tim me cfare kam perjetuar...Dashuria eshte nje ndjenje e pashpjegueshme qe lind,rritet,edhe vdes.Dashurohesh me nje vajze dhe ndjen dicka shume te bukur per te...Do ta kesh gjithmone prane...te kalosh momente sa me te bukura me te...te jesh si nje trup i vetem me te...gjithcka e jotja te jete dhe e saj...Per mendimin tim dashuria Zhvillohet atehere kur kjo lidhje bashkohet nga zoti dhe kur keta dy perona martohen gjithmone kur jane te dashuruar vertete...Kulmi i dashurise eshte dita e marteses per dy persona qe duhen vertete shume...Dhe Dashuria vdes atehere kur kjo lidhje vazhdimisht ka vetem konflikte,mosmarrveshje,mosperputhje karakteresh,etj etj...! Ju lutem te jepni mendimin tuaj Smile Smile Respekte

ForumiVizion nuk jam shume dakord me ty kur thua se kulmi i dashurise eshte dita e marteses,kur kjo lidhje lidhet nga zoti etj etj...JO sepse kulmi i dashurise mund te jete ne cdo moment te jetes dhe ska te beje fare me diten e marteses apo me lidhjen nga zoti....Persa i perket shprehjes Dashuria lind,zhvillohet dhe vdes jam dakord....Edhe persa i perket argumenteve qe ke bere ne lidhje me zhvillimin dhe vdekjen e dashurise jam dakord deri diku...Por nuk ke thene se cfare do beje ti per dashurine...Une per vete po e them me dy fjale,,Do te beja gjithcka per njeriun qe dua por deri tek vdekja nuk do arrija kurre..sepse sa dua veten time nuk dua njeri tjeter ahahah Razz Smile Smile Nese kam ndonje gabim me korrigjoni Very Happy:D
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
QaZoNumri i postimeve : 1
Join date : 03/10/2008

MesazhTitulli: hehehehhe   Fri Oct 03, 2008 11:56 am

Mir se ju gjeta te gjithve..Shpresojme te kalojme mire.....urime per forumin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
klajdi_drNumri i postimeve : 11
Join date : 04/10/2008

MesazhTitulli: Re: Dashuria...!   Mon Oct 06, 2008 2:13 pm

Mir se erdhe QaZo Shpresoj Tja kalosh mir mes nesh Smile
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Dashuria...!   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Dashuria...!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Forumi Vizion :: Tema Shoqerore :: Diskutime Shoqërore-
Kërce tek: